TLE4972AE35D5XUMA1
Shenzhen Tengshengda ELECTRIC CO., LTD.
Contact Now
TLE4972AE35D5XUMA1
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : 700ns
Product Status : Active
Sensor Type : Hall Effect, Differential
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : Ratiometric, Voltage
Series : Automotive, AEC-Q100
Sensitivity : 38.75mV/mT
Linearity : -
Mfr : Infineon Technologies
Polarization : -
Current - Supply (Max) : 25mA
Frequency : DC ~ 210kHz
Voltage - Supply : 3.1V ~ 3.5V
Package / Case : 16-TSSOP (0.154", 3.90mm Width)
Current - Sensing : 2000A
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
For Measuring : AC/DC
Accuracy : ±2%
Description : SENSOR CUR HALL 2000A 16TSSOP
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Current Sensor 2000A 1 Channel Hall Effect, Differential 16-TSSOP (0.154", 3.90mm Width)